Moskitiery Dębica

Zastanówmy się – co jest największym koszmarem wiosennych, letnich, słonecznych dni, albo gorącego, upalnego lata, gdy marzy się o tym, by odpocząć w chłodnym pomieszczeniu, ale nie tracić widoku na pięknie rozpromieniony krajobraz lata? Oczywiście są to komary, muchy, ćmy, oraz wszystkie inne insekty, które przeszkadzają nam w cieszeniu się przyjemnym, letnim wieczorem w towarzystwie najbliższych, albo obiadem w piękną pogodę. Wlatujące przez okna owady mogą w moment zepsuć każde wiosenne spotkanie towarzyskie oraz każdy, nawet najsmaczniejszy obiad. A przecież nie zrezygnujemy z wietrzenia domu czystym, pachnącym latem powietrzem. Jedynym zatem rozwiązaniem, jest zamontowanie w oknach moskitier, które najskuteczniej ochronią każde pomieszczenie przed niechcianymi intruzami. Postawmy sprawę jasno – wszelkiego rodzaju świeczki zapachowe czy spraye, nie są w stanie uporać się z problemem insektów, w szczególności tych najbardziej irytujących – komarów.

Moskitiery na okna i drzwi

Aby jednak uchronić się przed armią insektów przenoszących choroby oraz bakterie, które pragną wtargnąć do naszego domu, musimy wiedzieć, jaki rodzaj moskitiery jest najbardziej dla nas odpowiedni – czy chcemy je zainstalować w oknach, czy w drzwiach tarasowych, a może tu i tu, czy w każdym, czy tylko w wybranych pomieszczeniach – decyzja należy do nas. Pamiętamy jednak – owady nigdy nie śpią!

Rodzaje moskitier

  1. Moskitiera ramkowa – jeżeli lubimy często otwierać okna, wietrzyć pokoje czy spać/pracować z uchylonym oknem, to moskitiera ramkowa będzie doskonałym wyborem. Jest to moskitiera o bardzo prostej konstrukcji – drobna ażurowa siatka na osłonie okiennej, osadzonej na lekkiej ramie. Przy pomocy uchwytów montażowych, moskitiera przyczepiana jest bezpośrednio do futryny okna.
  2. Moskitiera rolowana – może być pionowa lub pozioma, mogą być zamontowane na balkonach czy oknach/drzwiach tarasowych, ale też w klasycznych oknach w domach czy mieszkaniach. Jak sama nazwa wskazuje, taką moskitierę trzeba zrolować, by ją podnieść lub opuścić – jest to bardzo wygodny system.
  3. Moskitiery otwierane – mogą być drzwiowe, jak i okienne. Otwiera się je zwyczajnie, za pomocą uchwytu, jak drzwi od lodówki czy od szafki, jednak moskitiery są niezwykle lekkie, ich otworzenie nie wymaga prawie żadnego użycia siły. Gdy przestaje być nam potrzebna, przykładowo w okresie jesienno-zimowym, bardzo łatwo można ją zdemontować, a na okres wiosenno-letni z powrotem założyć. Montuje się je bezpośrednio do ramy okiennej, a ich zwarta struktura uniemożliwia przenikanie do wnętrz nie tylko owadom, ale także liściom i innym zanieczyszczeniom.
  4. Moskitiera przesuwna – jak można się domyślić, aby wyjść na taras, ową moskitierę wystarczy przesunąć w bok. Jeżeli lubimy w ciepłe dni przesiadywać na tarasie lub urządzać grille czy ogniska, zamiast zwykłej moskitiery możemy zamontować taką przesuwną. Za jej pomocą płynnie przesuwamy siatkę w lewo lub prawo, przy czym nie utrudnia ona zamykania drzwi – jest to system niezależny, nie koliduje z nimi. Jest bardzo estetyczna – sprawdza się nie tylko na balkonach czy tarasach, ale również w altanach lub ogrodach zimowych.
  5. Moskitiera plisowana – jest to najbardziej elegancka osłona, jest estetyczna, a jej zamontowanie nie powoduje „zabrudzenia” zewnętrznego wyglądu domu i kompozycji naszego tarasu. Jeśli mamy dom/taras urządzony w stylu minimalistycznym, to doskonały wybór. Po zwinięciu moskitiery, jest ona niewidoczna, zostaje z niej kolokwialnie mówiąc zgrabna „harmonijka”. Taką osłonę możemy zamontować w murze lub we wnęce okienno-drzwiowej.

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą salonu okien i drzwi PRIM w Dębicy, który oferuje m.in. różnego typu moskitiery na okna i drzwi balkonowe.